2018. gada 11. jūijā Sv. Pija X Priesteru Brālības IV ģenerālkapitulā par ģenerālpriekšnieku uz 12 gadiem tika ievēlēts priesteris Davide Paljarāni.

47 gadus vecais ģenerālpriekšnieks nāk no Itālijas. 1996. g. bīskaps Bernārs Felē viņu iesvētīja par priesteri. Pirmā kalpošanas vieta viņam bija Rimimī, vēlāk — Singapūra, līdz viņš tika iecelts par Itālijas distrikta superioru. No 2012. gada pr. Paljarāni bija Nuestra Señora Corredentora Garīgā semināra rektors Larehā, Argentīnā.

Jaunievēlētais ģenerālpriekšnieks Ekonas Garīgā semināra baznīcā apliecināja ticību pēc Tridentes koncila formulas kā arī salika Pretmodernisma zvērestu. Pēc tam visi ģenerālkapitula dalībnieki apliecināja jaunajam ģenrālpriekšniekam cieņu un paklausību. Visbeidzot kopīgi tika nodziedāta himna Te Deum.

Tālākajā ģenerālkapitula gaitā tika ievēlēti abi ģenerālpriekšnieka asistenti. Par pirmo asistentu tika ievēlēts V. E. Alfonso de Galareta, spāņu izcelsmes palīgbīskaps Sv. Pija X Priestru Brālības rīcībā. 61 gadu vecais bīskaps par priesteri tika iesvētīts 1980. gadā Buenosairesā, Argentīnas galvaspilsētā, kurā viņš aizvadījis daudzus gadus. 1988. gadā V. E. arhibīskps Marsels Lefevrs izraudzīja viņu kā vienu no četriem Brālības bīskapiem. Bīskaps de Galareta, ilggadīgais Larehas Garīgā semināra rektors, vēlākais superiors Spānijā un Portugālē, no 2002. līdz 2006. gadam pildīja Brālības otrā asistenta pienākumus. Bīskapa līdzšinējā dzīvesvieta bija Ženēva, Šveice.

Priesteris Kristians Bušakūrs tika ievēlēts par Brālības otro asistentu. 59 gadus vecais francūzis priestera svētības saņēma 1986. gadā no arhibīskapa Lefevra rokām. Daudzus gadus kalpojis dvēseļu aprūpē Saint-Nicolas-du-Chardonnet baznīcā Parīzē, 11 gadus bijis Dienvidamerkas distrikta superiors, bet kopš 2014. gada Brālības superiors Francijā.

Sv. Pija X Priesteru Brālības IV ģenerālkapituls norisināsies Sv. Pija X Garīgajā seminārā Ekonā, Šveicē, līdz 21. jūlijam. Tā dalībnieku vidū ir arī Brālības superiors Austrumeiropā Lūkass Vēbers.

 FSSPX.news - 07/11/2018
FSSPX.news - 07/11/2018